
Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.
Pierwszy na świecie szerokokątny, pełnoklatkowy obiektyw o zmiennej ogniskowej i stałym świetle, którego maksymalne otwarcie przesłony wynosi f/2. Inspiracją do stworzenia zmiennoogniskowego obiektywu o zakresie ogniskowych 24-35 mm był obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM oferujący w aparatach z matrycą niepełnoklatkową ekwiwalent ogniskowych od 27 mm do 52,5 mm dla formatu 35 mm.
Producent udowodnił, że można wykonać jasny zmiennoogniskowy obiektyw zachowujący jakość obrazu dotychczas zarezerwowaną wyłącznie dla mniej uniwersalnych obiektywów stałoogniskowych. Zapewniając bardzo dobre parametry obrazu i stałą wartość przysłony, Obiektyw Sigma 24-35mm f/2 DG HSM pokrywa trzy najczęściej wybierane ogniskowe 24mm, 28mm oraz 35mm. Rozwiązanie takie ułatwia korzystanie z typowych zakresów ogniskowych, mieszcząc je w jednym uniwersalnym obiektywie. Ponadto przy minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej 28 cm, obiektyw Sigma DG HSM ART Canon oferuje funkcję macro, osiągając skalę odwzorowania 1:4,4. HSM (Hyper Sonic Motor) zapewnia cichą i szybką pracę autofokusa, co we współpracy z nowymi algorytmami owocuje szybką i stabilną pracą silnika.
Przy minimalnej odległości ogniskowania 28cm i maksymalnym powiększeniu 1: 4.4, obiektyw Sigma 24-35mm f/2 dg hsm art Canon doskonale nadaje się do fotografii makro. Obiektyw doskonale sprawdzi się w fotografii przyrodniczej, krajobrazowej, reporterskiej czy nawet do portretów z atrakcyjnym bokehem i małą głębią ostrości . Ergonomiczny zakres od 24 do 35 mm z pewnością zaspokoi potrzeby wielu wymagających fotografów.
Silnik HSM zapewnia cichą i szybka prace AF. Nowy zoptymalizowany algorytm AF pomaga osiągnąć jeszcze lepszą szybkość AF. Jest to szczególnie ważne podczas pracy w kościołach, teatrach czy podczas filmowania.
W obiektywie zastosowano bardzo zaawansowany układ optyczny składający sie z 18 elementów w 13 grupach w tym o dużej średnicy soczeki asferyczne poprawiające jakość obrazu na brzegach kadru, jedną soczewkę ze szkła FLD oraz siedem soczewk SLD z czego dwie są asferyczne. Tak zaawansowana optyka minimalizuje aberacje sferyczną, osiową aberację chromatyczną i krzywizny pola przez co obiektyw ten zapewnia nawet przy przesłonie F/2 najlepszą jakość obrazu.
*FLD - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu.
**SLD - szkło o niskiej dyspersji mające mające na celu minimalizację aberacji chromatycznej
Każda soczewka w Sigma 24-35mm art Canon jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce a 9 listkowa przysłona tworzy piękne rozmycie tła.
Obiektyw Sigma 24-35mm art współpracuje z urządzeniem USB DOCK,a oprogramowanie Sigma Optymization Pro pozwala użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości (precyzyjna mikroregulacja punktów ustawiania ostrości ) oraz aktywowaniu i ustawieniu funkcji FULL TIME MF.
FULL TIME MF - Włączając w aparacie tryb SERVO (ciągłe ustawianie ostrości przez aparat) użytkownik nie może ręcznie ustawać ostrości. Musi wyłączyć AF w obiektywie i dopiero wtedy pojawia się możliwość ręcznego ostrzenia. Uaktywniając funkcję MO mamy możliwość ręcznego ustawiania ostrości w dowolnym momencie, wystarczy przekręcić pierścień ostrzenia, po wykonaniu zdjęcia obiektyw sam powróci w tryb AF. Funkcja może być przydatna np. podczas fotografowania w ciemnych pomieszczeniach lub o zmroku.
Całość zamknięto w stylowej i wytrzymałej obudowie a mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. Zastosowanie materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się do zwiększonej precyzji działania.
TSC (kompozyt stabilny termicznie) charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny.
Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem MC-11. Za jego pośrednictwem użytkownicy aparatów Sony z mocowaniem E mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywów z mocowaniem Canon EF zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.
Zmiana mocowania obiektywu ( usługa płatna ) która jest możliwa zarówno dla obiektywu 24-35mm oraz wszystkich obiektywów z nowych linii Sigma Global Vision. Sigma zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie jak i wewnętrzne elementy tak aby obiektyw był kompatybilny z aparatami innej marki, pozwalając Ci na cieszenie się nim nawet po zmianie swojego aparatu na model innej firmy.Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swój ulubiony obiektyw przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.
Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii
pasjonatów i miłośników o różnorodnym doświadczeniu i osiągnięciach.